Informujemy, że niniejsza strona internetowa zawiera również treści dotyczące wyrobów medycznych.
Są one przeznaczone tylko dla profesjonalistów stosujących je lub zajmujących się ich obrotem.
Mycie narzędzi chirurgicznych ma ogromne znaczenie w ochronie pacjenta przed zakażeniami spowodowanymi przez patogeny. Udowodniono bowiem niezbicie, że jeśli narzędzie chirurgiczne nie zostanie właściwie wymyte, to nie może ono być skutecznie wysterylizowane, a to oznacza, że nawet po poddaniu go procesowi sterylizacji nie jest jałowe.
Wybór sposobu mycia ma spory wpływ na jakość funkcjonowania narzędzi i ich trwałość.
Wszystkie narzędzia bezpośrednio po użyciu powinny być wymyte i zdezynfekowane. Nie należy dopuszczać do zaschnięcia na nich zanieczyszczeń. Do automatycznego mycia i dezynfekcji służą myjnie-dezynfektory. W zależności od modelu mogą one być również stosowane do mycia i dezynfekcji transportowych pojemników plastykowych, kontenerów czy wózków transportowych.
Niestety, nie całe instrumentarium da się wyczyścić w automatycznych myjniach dezynfektorach. Niekiedy, niezbędne jest wstępne mycie lub mycie ręczne szczególnie trudnych do wymycia elementów.
Do tego celu można stosować parę wodną, która jest doskonałym środkiem myjącym, myjnie ultradźwiękowe czy specjalne pistolety DINA typu Selecta. Ultradźwięki umożliwiają bardzo dokładne usuwanie zanieczyszczeń z miejsc trudno dostępnych takich jak: gwinty, wnęki, szczeliny, dysze. W przypadku mycia bardzo drobnych narzędzi polecamy koszyczki z drobnej siatki zamykane pokrywką.
Zastosowanie sprężonej pary w połączeniu ze specjalną szczotką wspomagającą mycie parą pod ciśnieniem gwarantuje, że nawet najtrwalsze zabrudzenia zagnieżdżone w najtrudniej dostępnych miejscach zostaną usunięte.
Narzędzia o przekroju kołowym można myć i suszyć za pomocą specjalnych pistoletów DINA typu Selecta wyposażonych w różne końcówki.
Aby zapobiec wzrostowi mikroorganizmów narzędzia podczas ich kontroli i pakowania powinny być suche. Aby umożliwić dokładne wysuszenie narzędzi np. mytych ręcznie można stosować oddzielne suszarki. Są one skonstruowane tak, aby czynność przeniesienia narzędzi z myjni do suszarki była jak najprostsza, a suszenie optymalne.
Masz pytania? Zadzwoń